essencefox12 essencefox12
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

a local market sells 4 tomatoes for 3.20 how much would it be for 1 tomatoe

Respuesta :

peachyfuzz
peachyfuzz peachyfuzz
  • 21-10-2019

Answer:

80 cents for each tomato

Step-by-step explanation:

Answer Link
jrich200co jrich200co
  • 21-10-2019

Answer:

$0.80 for 1 tomatoe

Step-by-step explanation:

3.20/4=0.8

Answer Link

Otras preguntas

Need help with question B asap pls will give brainiest and high points
Suppose a polynomial function of degree 4 with rational coefficients has the given numbers as zeros. Find the other zeros. The function is​ f(x) = nothing . ​(U
If the graph of y = |x| is translated so that the point (1, 1) is moved to (4, 1), what is the equation of the new graph?
conclusion about enigma​
HELP ME PLZ!!! What did Classical Greece inherit from Mycenaean civilization? hieroglyphic language city-state structure democratic elections Sophist philosophy
which group is least susceptible to food borne illnesses? the elderly pregnant women children 6 and under healthy teenagers
Critics of informal language argue that it shows characters as unintelligent. Explain how this perspective is inaccurate.
The density of pine is generally about 0.5 g/cm3. What is the mass of a 800 cm3 piece of pine
The sum of the first 10 terms of the arithmetic series for which a1 = is 180, a2 = 150, and a3 = 120
If people learn to EMPHASIZE, do you think any of these behaviors would change and why? •Spreading rumors •Calling people names •Robbery •Vandalizing someone's