pompalarissa1234 pompalarissa1234
  • 21-10-2019
  • Mathematics
contestada

If you can buy one package of
strawberries for $3, then how many can
you buy with $9?​

Respuesta :

punnyfriends6
punnyfriends6 punnyfriends6
  • 21-10-2019

Answer:

3

Step-by-step explanation:

Answer Link
jazxie
jazxie jazxie
  • 21-10-2019

Answer:

you can buy 3 packages

Step-by-step explanation:

1 package = $3

1×3=3

2 packages= $6

2×3=6

3 packages=$9

3×3=9

Answer Link

Otras preguntas

All organisms make their proteins from?
What dose it mean to say that mass is conserved during a physical change
hi when did Hitler die xxx
13 liters is approximately __ gallons
I need help with a , b,c,d THANK YOU!! :)
What value of x will make 2x-6=3x+1-x-7 true?
What dose it mean to say that mass is conserved during a physical change
What properties of carbon explain its ability to form different large and complex structures
Is it ever possible for the domain and range in a function to have different numbers of entries (for example, 3 domain entries to 5 range entries, or 2 range en
what word is used to discribe the reaction that breaks large molecules