dahlbergs dahlbergs
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Roses cost $30 per dozen but cost more if bought individually. You can buy 7 dozen and 4 single roses or 64 single roses How much is one rose? How much money do you have?

Respuesta :

maciaskarla0319
maciaskarla0319 maciaskarla0319
  • 22-10-2019

Answer:

u have 30 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which of the following is a simple form of carbohydrate? A.glycogen B.starch C.glucose D.carbon
If you make a false statement or commit a forgery about your motor vehicle insurance you can be guilty of a ________ degree misdemeanor. Fourth Second First
I need help here been stuck here ?!
state an advantage of using such hydraulic jack to lift a load ​
What causes upwelling?
how did richard nixon’s actions affect the outcome of the war, and us reactions to events
What did the Homestead strike show?
12. Which of the following best describes the process of hydration? O A. Water moving through soil carries away important nutrients, B. Water bonds with element
Which statement from the excerpt expresses an opinion rather than a fact?
Susan, Deon, and Goran have a total of $153 in their wallets. Goran has 4 times what Deon has. Deon has $9 less than Susan. How much do they have in their walle