dtiya14p4a5rt
dtiya14p4a5rt dtiya14p4a5rt
  • 22-10-2019
  • Mathematics
contestada

Bobbie spends $9.50 on a pack of bulk candy that contains 100 pieces. How much does each piece of candy cost? Round the
answer to the nearest penny.
$0.01
$0.10
$0.95
$9.50

Respuesta :

mandyk2125
mandyk2125 mandyk2125
  • 03-02-2021

Answer:$0.10

Step-by-step explanation:

took the test

Answer Link

Otras preguntas

12-2x = -2(4-x) (find x) pls explain how u did it
Mandy purchased a sandwich from a cafe. She paid with a $5 bill. How much change should she receive?
Here are two expressions with a missing number
The image seems to be showing a symbolic representation of culture by
I need help asap or ill fail pls what is 1000-10+10
PLease help me please this is a major grade ASAP
What is an elevation map used for?
The role of bike salts in the alimentary canal is *​
FORST WILL BE MARKED THE BRAINLIEST Carlos runs 3 miles in 28 minutes. At the same rate, how many miles would he run in 42 minutes?
2. A ball is thrown 45 m into the air. It takes the ball 5 s to hit the ground. What is the velocity of the ball when it hits the ground?