lexijuergs8009 lexijuergs8009
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

You buy a package of cheese for $2.50, a loaf of bread for $2.15, a cucumber for $.65, and some tomatoes for $3.50. Find the total cost of the groceries

Respuesta :

chiangmai chiangmai
  • 25-10-2019
Answer: $8.80
2.50+2.15+0.65+3.50= 8.80
Answer Link

Otras preguntas

What is the equation of the graphed line? Hint: Determine the slope of the line. y = _____ x
What important role do unicellular organisms play in sustaining life on earth?
What did the Three-Fifths Compromise achieve? A) It specified the number of states necessary for ratification of an amendment. B) It determined how enslaved peo
what would happen to a eukaryotic cell if its all mitochondria were destroyed
What sign indicated doom for Penelope's suitors in Odyssey
(1) Jack had been without a car since Monday. (2) The car needed a new battery, and Jack was broke. (3) Although he was embarrassed, Jack called his mother. (4
how do you do radical 128 with an index of negative 3
m +3n= 7;n= -2, 0, 1
When you set food under a heat lamp to warm it you are changing radiant energy into what?
what is -138 divided by 18