kathie28 kathie28
  • 25-10-2019
  • Mathematics
contestada

Problem Solving
13. Jessica bought 4.75 pounds of bananas
at $0.72 per pound. How much did the
bananas cost?
​

Respuesta :

jess178939
jess178939 jess178939
  • 25-10-2019
The bananas weighed 6 pounds
Answer Link

Otras preguntas

A ____________ is a characteristic or attribute of a subject that can assume different values.
What treaty, at the end of the thirty years' war, ensured that all german states were free to determine their own religion?
Read the paragraph. Abraham Lincoln was a popular president. There are many books about him, and his face appears on Mount Rushmore. Does the paragraph presen
What does jefferson believe was the motive of yhe farmers who rebelled
The tube that carries food and oxygen from mother to baby is the
A student who receives a Direct Stafford Loan must complete the _____, in which he or she promises to repay the loan. A. Credit Payment Note B. Loan Repayment F
please help me solve this
The cost to mail a package is $7 for the first 2 pounds and 30 cents for each additional ounce. Which of the following functions represents the cost to mail a p
You cannot do an art critique on your own art true or false
the cost of 5cd's and a $12 DVD