ally8629 ally8629
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

What is 1.90$ divided by 32 oz

Respuesta :

Tossy Tossy
  • 22-11-2019

Answer: 6 cents or $0.06 per ounce

Step-by-step explanation: $1.90 divided by 32 gives you cost per ounce

Answer Link
Alexloca1
Alexloca1 Alexloca1
  • 22-11-2019
6 cents 0.06 per ounce just use a calculator
Answer Link

Otras preguntas

Bob is developing a web application that depends upon a database backend. what type of attack could a malicious individual use to send commands through his web
What is the answer for the three questions please help
How do the results for methane compare to those for butane? does your experimental data verify charles's law?
choose an equation for the line that is parallel to the given line and passes through the given point for questions 1 and 2. y=5x+10; (2,14) a.y= 1/5x+4 b. y
Explain the steps you take to complete an Internet search. Do you use a particular search engine every time or do you alternate? Which search engine do you pref
HOW many women lived to ceebrate the first thanksgiving?
Which of these events took place in the 1850s? A) Mexican War B) Civil War begins C) Uncle Tom's Cabin published D) Marbury v. Madison decision handed down
The lack of jurisdiction of home country governments over supplier behavior is exemplified by:
What is the greatest common factor (GCF) of 12 and 18?
What are the main properties of liquids (in contrast to gases and solids)? check all that apply. check all that apply. liquids have an indefinite shape and do n