priscillaalvarez234 priscillaalvarez234
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

Find a rate and unit rate. $7.96 for 5 pounds of coffee.

Respuesta :

Austn2
Austn2 Austn2
  • 22-11-2019
The unit rate is $1.59 per pound of coffee
Answer Link

Otras preguntas

Externalities can distort the true _____ and _____ of goods and services. incentives, profits regulations, property rights costs, benefits
What country is noted for beginning the Renaissance movement? A. England B. France C. Germany D. Italy
what is 9/10 - 1/10 equal.
Why does it take 3 copies of 1/6 to show the same amount as 1 cooy of 1/2
How do I factor 25x squared - 64
The basic function of a flower petal is to pollinate the ovary. a. True b. False
Select the correct answer from each drop-down menu. The wallpaper in the “The Yellow Wallpaper” by Charlotte Perkins Gilman symbolizes in the story. The narr
provide two reasons why are people hesitant to report corruption
What's the answer ? Plz help
If a tree in a story stands for the cycle of life, the tree is a a. character. b. function. c. symbol. d. perspective.