ringjohn19
ringjohn19 ringjohn19
  • 22-11-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost of c ounces of cinnamon if each ounce costs$.79

Respuesta :

Padoru
Padoru Padoru
  • 22-11-2019

The total cost of c ounces of cinnamon would be $0.79c

Since each ounce costs $0.79, just multiply this number by the number of ounces to get the cost.

Answer Link

Otras preguntas

Which steps can be used to solve for the value of y ? 2\3(y+57)=178
You fill a balloon with 2.50 moles of gas at 25°C at a pressure of 1.49 atm. What is the volume of the balloon?
The maximum energy available for useful work from a spontaneous reaction (A) free energy (B) lattice energy (C) kinetic energy (D) activation energy (E) ionizat
how did innovation in industry, travel and communication change the lives of American in the 1800s
The area of a circle is 12.56 square miles. What is the circle's radius?Use 3.14 for
Choose the absolute value inequality that corresponds to the given compound inequality.–5 < x + 2 < 9
what is the value of 28/32 in lowest terms? Answers: A.7/9 B.13/16 C.14/16 D.7/8
When did Silk get discovered
A change of phase never accompanies a. a change in volume b. a change in pressure c. a change in temperature d. a change in density e. a change in structure
how can we solve water pollution?