terianlilian
terianlilian terianlilian
  • 22-12-2019
  • Mathematics
contestada

if Elena's ice cream cost $3.50 more than Jada's ice cream, how much more did Elena's toppings weigh​

Respuesta :

acoolguy544
acoolguy544 acoolguy544
  • 18-11-2020

Answer:

8 ounces more

Step-by-step explanation:

Toppings cost 50 cents, 50 cents times 8 = $3.50

Answer Link
Аноним Аноним
  • 24-11-2020

Answer: 8 Ounces More

Answer Link

Otras preguntas

How did Muslims build a successful Arab Empire?
pls help asap i will give brainliest!!!
Work out the sum of 3.2 and 967.17
I'm begging, please- 50 Points and Brainliest if you're helpful, I need work shown so I can understand... It's so late and I'm tired and I would love finish thi
which statements accurately describe the physical characteristics of the red river valley. check all that apply​
absolute zero (lowest possible temperature in the universe): -459.6 degrees Fahrenheit. What is the degrees in Celsius?
Which climate related characteristics would be essential for the production of grain, rice,tobacco and indigo?
Some observers thought the war would be calamitous. A. marvelous B. hazardous C. tremendous D. disastrous
The Silk Road crossed O A. North and South America O B. Asia, Europe, and Antarctica O C. Europe, South America, and Africa D. Africa, Europe, and Asia
What is a single-member district? Describe another way the states could have people represented.