alexastone95 alexastone95
  • 24-12-2019
  • Mathematics
contestada

Which of the following shows an equivalent way to represent the cost of cupcakes?
Brownies 3 for $1
Cookies 8 for $2
Cupcakes 13 for $9

Respuesta :

PrincessOfAnswers
PrincessOfAnswers PrincessOfAnswers
  • 24-12-2019
Well, it doesn’t make sense because you also have 2 other units.
Answer Link

Otras preguntas

Which statement is most likely to apply to a cell that has DNA within its cytoplasm?
I need some help with this rational equation. It's supposed to = -1, but for some strange reason I keep getting x^2 +2x = -1. I don't know if that's the answer
The Industrial Revolution turned most countries toward what new economic system? A. communism B. capitalism C. socialism D. mercantilism
How do you write 91% as a decimal?
The government in the Ottoman Empire is best described as A)simple and ineffective. B)complex but ineffective. C)complex and effective. D)simple but effective
Which word is the subject of the sentence? Has Jimmy finished his breakfast? A. breakfast B. Jimmy C. finished D. his
Terrance and jesse are training for a long distance race.Terrance trains at a rate of 6 miles every half hour, and Jesse trains at a rate of 2 miles every 15 mi
In human relations, the irritation threshold is the       A. action that causes an annoyance. B. point at which a person notices something and becomes annoyed.
16x-5y=-33 solve the equation
15 quarts per hour = gallons per minute