kailee550
kailee550 kailee550
  • 22-01-2020
  • Mathematics
contestada

8 Jack bought 4 bagels for $3.00. How many ba
. How many bagels can he buy for $4.50?

Respuesta :

eiori1738
eiori1738 eiori1738
  • 22-12-2020

Answer:

5 3.00 for 4 is 1.50 each so add 3.00 +1.50 is 4.50

Answer Link

Otras preguntas

Newborn human babies with lesser body weight are prone to infections. Heavier babies are difficult to deliver through the narrow pelvic passage of human mothers
What is chattel slavery
studying genes and inheritance is it science or pseudoscience
How to write 3 thousand 16 tens 7 ones in standard form
greg bought 2 boxes of balloons. he used half of them to decorate his yard. He used 40 to decorate his porch. He used the rest inside his house. how many balloo
What is the answer to 15 (6-g)
25+{2[3+8-7(25/5)+11]}
What ideas arose in ancient Greece that contributed to the development of democratic values in the modern world?
for a science experiment marcia dissolved 1.0 kilograms of salt in 3.0 liters of water for a different experiment Bobby dissolved 2.0 pounds of salt in 7.0 pint
Factoring quadratics 15x+25x^2