bummmmmmmmmmmmm
bummmmmmmmmmmmm bummmmmmmmmmmmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Matt can buy an 8-ounce jar of salsa for $2.79 or a 15-ounce jar of salsa for $5.54. Which jar has the best unit rate?

Respuesta :

stormynicoleeeee
stormynicoleeeee stormynicoleeeee
  • 23-01-2020

Answer:

15 ounce

Step-by-step explanation:

a

Answer Link

Otras preguntas

A chef prepared five chocolate tortes for a dinner party. The guests consumed 2 5⁄16 tortes. How many tortes are left? A. 3 11⁄16 B. 2 9⁄16 C. 3
solve the equation |k+6| = 3
Describe your academic path. reflect on your major, your broader curriculum (including postbaccalaureate coursework, if applicable), and any research experience
who were the vikings and how did they raid europe
read this poem: The fog comes on little cat feet it sits looking over harbor and city on silent haunches and then moves on. what is the structure of the poem?
60% 0f 20 is what pls help
The term wetback, derisive slang for mexicans who enter the u.s. illegally, refers to
Which statement best defines a communist government?
The part of an experiment that stays the same though out the experiment is called a variable constant analysis conclusion
given that point j is the incenter of triangle nop, find jk if jm = x-2 and jl = 3x - 8