Lillymmm Lillymmm
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Alex wants to buy 4 pounds of peaches.They cost $1.20 per pound.How much will Alex need to spend for the peaches?

Respuesta :

Drakemartin055
Drakemartin055 Drakemartin055
  • 23-01-2020
The correct answer $4.80
Answer Link

Otras preguntas

Two identical metal rods are heated in a fire. The first rod glows red, the second rod glows yellow. Which one is colder?
Evolution is one example of a theory. From what you understand about the meaning of theword theory in science, what can you conclude about this theory?There is
What is the irony? Answer the following question.
What energy storing molecule(s) are produced by the Krebs Cycle that go to the Electron Transport Chain?
What is the role of tRNA molecules?
which of the following is NOT a was that the christian church influenced daily life in Europe? encouraged uprising against feudal lords provide education throu
According to this philosophy, a person did not have any control over his or her fate.​
What is the speed of a piece of music? A. Syncopation B. Tempo c. Dynamics D. Pitch
What is the area of the trapezoid
Sean used the $1,200 he got from his graduation party to open a savings account. If the account earns 1% interest each month and he makes no additional deposits