micahzarinox7nt6
micahzarinox7nt6 micahzarinox7nt6
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

phil paid $32 for 10 pounds of jellybeans. how mich did phil pay per pound​

Respuesta :

adraginskiyalumno adraginskiyalumno
  • 23-01-2020

Answer:3,2

Step-by-step explanation:32/10

Answer Link

Otras preguntas

4 questions needed help on.
Mark argues that proteins within the body have two functions: structure and transport. Sara disagrees. Which significant function of proteins did Mark omit from
Please help me understand
Male 40% / Female 60% 40% of white 20% of Black 20% of Hispanic 13% of mix 7% of native 7% upper mix 60% middle 33% of poor 47% in-state 40% out state 13
which property is used on the folllowing expression 5(2+8)=10+40
Is my answer correct ? “A” is incorrect
Please provide the answer and an explanation why that is the answer.
Jessica purchased a prepaid phone card for $15 . Long distance calls cost 22 cents a minute using this card. Jessica used her card only once to make a long dist
Josh has five more dimes than quarters in his pocket. The total amount of money he has is $3.30. How many of each coin does he have?
Tanya and Keisha volunteer at the hospital after school. A local company has promised to donate one quarter to the hospital for every hour a student volunteers