keymont42
keymont42 keymont42
  • 23-01-2020
  • Mathematics
contestada

Mowed 4 yards for $25.00

Respuesta :

kaylafoster
kaylafoster kaylafoster
  • 23-01-2020

Answer:

6.25

Step-by-step explanation:

6.25 per yard

25 divided by 4

Answer Link
Beedoodles13
Beedoodles13 Beedoodles13
  • 23-01-2020
To find how much they made for mowing each yard, you’re going to divide 25 by 4.

25/4 = 6.25
Answer Link

Otras preguntas

A washing machine uses 1.8 × 105 watts of power. If it is in use for 2 hours per day (on average), how many kilowatt hours will it use in 30 days? 1.1 × 104 kil
Graph the solution of the inequality. v−4≥−9
In the 1800s, the Irish population of New York increased because of the_____________________(5), so there were more St Patrick’s Day celebrations
Can someone please answer this question please answer it correctly and please show work please help me I need it
Rajahdilukisselari> menunjukkan garispada suatu satahdengan CD.lurus AB dan co ygCastesan AB adalahAC(-2,0)D(0,- 4)B(-3,-5)(a) Persamaangarislurus ABb) pinta
Consider two objects of the same mass. If a force of 100N acts on the first for a duration of 1s and on the other for a duration of 2s, which of the following s
I just need answer please ( look at the picture )
What are some examples of genetic diversity.?
What steps would you take to compare 2 kilograms and 3200 grams?
solve this problem (3x²+30x+5)(8x-5)​