mamas12 mamas12
  • 24-01-2020
  • Mathematics
contestada

Four muffins cost $12. Complete the modle to find the cost per muffins

Respuesta :

angyyyy
angyyyy angyyyy
  • 24-01-2020

Answer:

3$

Step-by-step explanation:

12÷4=3

each muffin cost 3$

Answer Link

Otras preguntas

The radius of a circle is 3cm. What is the area of the circle? Use 3.14 for pie.​
Which type of Non-Fiction text does the following title suggest? Water Bottles are Filling up Our Landfills A. essay B. C. biography autobiography 2022 Internat
A mom-and-pop bistro is built on a rectangular lot. If the area of the lot is 750m^2, find the area of the bistro.
What is the length of AC? B 7.5 10 A 6.5 D C
4c-2d÷c elvauate for c= 2 and d=5. Enter your numerical number
Write the slope-intercept form of the equation of the line through the given point with the given slope. through: (-1,1), slope =1 PLS HELP AND EXPLAIN AND SHO
The largest cities in the Piedmont region are most economically dependent on A:agriculture B: mining C: service industries
Salir isabel example answersaleend example answer. Nosotros example answersalimosend example answer. Yo example answersalgoend example answer.
Initial value problems dy/dx+2y=3. Y(0)=1
Recommend two strategies that the local government could put in place to ensure that ethical safe principles will apply when providing high quality houses