janaliaasensacapj
janaliaasensacapj janaliaasensacapj
  • 21-06-2016
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 pretzels is $6.72. What is the cost of each pretzel?

$1.34
$1.68
$2.24
$2.72

Respuesta :

shanefortuin1 shanefortuin1
  • 21-06-2016
$6.72 divide by 4 and the answer is $1.68
Answer Link
bob7113
bob7113 bob7113
  • 19-03-2020

Answer:

$1.68

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Y=-6x-3 fill in the table using this function rule
Why do most proteins lose their function after being heated at high temperature?​
Alliance "It seemed funny to me that the sunset she saw from her patio and the one I saw a from the back steps was the same one. Maybe the two different worlds
A is center of one circle and C is the center of the other circle. Select all line segments that must have the same length as segment AB
Ethylene Glycol (antifreeze) has a density of 1.11 g/cm^3. What is the volume in liters of 3.12 kg of ethylene glycol?
Solve for x. log3(2x-11)=2
In a certain Algebra 2 class of 27 students, 18 of them play basketball and 16 of them play baseball. There are 3 students who play neither sport. What is the p
Combine like Terms and Distributive Property
What is historical context? Another word for setting The connection between English class and History class The economic, religious, and social conditions th
You had​ $10,000 to invest. You put x dollars in a​ safe, government-insured certificate of deposit paying 6% per year. You invested the remainder of the money