jamesegrant14
jamesegrant14 jamesegrant14
  • 25-01-2020
  • Mathematics
contestada

if a pound of almonds costs $8, how many ounces can be bought for $4.60?​

Respuesta :

yerikd12
yerikd12 yerikd12
  • 25-01-2020
Pedrito en la casa de su amigo
Answer Link
kaitlinbiggin
kaitlinbiggin kaitlinbiggin
  • 25-01-2020
9.2 ounces can be bought.
Ver imagen kaitlinbiggin
Answer Link

Otras preguntas

A student that is hungry in the cafeteria decides to push ahead of the line to get food. what part of his personality is dominating in this situation?
If we assume that, in the African savanna, rainfall and the amount of grass is plentiful, what other factor would BEST explain a reduced antelope population? A)
Stressors are the _____ in life that place demands on people or threaten their well-being.
Which denomination of Islam is associated with followers of Abu Bakr? A) Sunni B) Shia C) Kharijite D) Sufi
How can coprolites tell scientists what a dinosaur might have eaten?
Carbon dioxide is a waste product from breathing. Which organ of the body, which is attached to the trachea, pushes carbon dioxide out of the body? A. liver
Which statement BEST describes the graph of f(x + 6)? Your answer: The graph of f(x) is shifted up 6 units. The graph of f(x) is shifted left 6 units. The grap
when Tolbert talked to roseanna, he also left her with a very tough decision to make: should she stay with the Hatfields, or should she go home? what are some d
Gloria recommends that her friend, who has never invested before, invest all of her money in stocks of respectable, well-known companies, such as J.P. Morgan, M
Can I get some help? I REALLY need it!