Idciwantanswers Idciwantanswers
  • 22-02-2020
  • Mathematics
contestada

Math help again in regards to prices.

Math help again in regards to prices class=

Respuesta :

profarouk profarouk
  • 22-02-2020

Answer:

(a) 37÷8 = 4.625 dollars per hour

(b) 10÷20 = 0.5 dollars per pound

Answer Link

Otras preguntas

Do you think there is a difference in the effects of gender roles in adolescent males and females?
Which of the barbiturates would you expect to be the more effective sedative? barbital hexethal?
Which improper fraction is equal to the mixed number 4 7/9
What actually changes the value excel stores to a user determined number of decimal places?
Solve the equation, and check the answer 5g+4(-5+3)=1-g
Find the pattern and use it to list the next two terms in the sequence 6,9,15,24,36 _, _,
Nigeria is a country where most people farm or herd for a living. This means that they have a(n) _______ economy. A. Mixed B. Industrialized C. Developing D
What is one thing that just about everyone knows about the ocean
You earn 15n dollars for mowing n lawns. how much do you earn for mowing one lawn seven lawn
The power to enter into treaties with other countries and to make executive agreements with other heads of state is known as A.party power. B.executing power. C