Saramichelleo
Saramichelleo Saramichelleo
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

If in total 5$ For 4
pounds of apples how much would each cost?

Respuesta :

abdulegarcia abdulegarcia
  • 26-02-2020

Answer: each Apple cost 1.25

Step-by-step explanation:

5/4=1.25

Answer Link

Otras preguntas

An electron moves in a straight path with a velocity of +500,000 m/s. It undergoes constant acceleration of +500,000,000,000 meters per second per second. How f
i need the answer to the last one asap !
what amendment required the direct election of US Senators?​
Choose the correct simplification of (3x3y4z4)(2x3y4z2).
Which of the following statements regarding latent viral infections is true? View Available Hint(s) Which of the following statements regarding latent viral inf
What dietary restriction(s) do people of the Jewish faith follow? A. They do not eat onions and garlic. B. They do not eat red meat. C. They do not eat fish.
An electron moves in a straight path with a velocity of +500,000 m/s. It undergoes constant acceleration of +500,000,000,000 meters per second per second. How f
_______ is a brain-imaging technique that shows us precisely which areas of the brain are active at a particular moment in time; _______ is a technique that sho
Katie and Mina both commute to work. Katie's commute on the train takes 10 minutes more than one half as many minutes as Mina's commute by car. It takes Katie 3
A die is rolled. What is the probability of rolling the following? a multiple of 2 or a multiple of 5