smithalima34
smithalima34 smithalima34
  • 26-02-2020
  • Mathematics
contestada

I bought Turkey Tidbits
at 20 for $4.65. If I
paid $27.90, how
many tidbits did I buy?​

Respuesta :

cutepuppy740
cutepuppy740 cutepuppy740
  • 26-02-2020

Answer:

120

Step-by-step explanation:

27.90/4.65=6

20*6=120

Answer Link

Otras preguntas

What was the cause of the Tippecanoe Battle? Conflicts over white expansion into Indian territory caused the Tippecanoe Battle. This conflict was one of the pri
how long do we have until climate change is irreversible
I WILL GIVE 30 POINTS TO THOSE WHO ANSWER THIS QUESTION RIGHT. A 12-foot ladder is placed against a vertical Wall of a building with the bottom of the ladder st
Blacks car has traveled 100 miles in 1 an 1/4 hours. How many miles per hour in Blacks car traveling?
volcanoes occur at tectonic plate boundaries that are
when a driver receives a text while driving, what can 2022 versa’s hands-free text messaging assistant do?
Help help help help math math
A line L is parallel to the line 2x-5y-8=0. What is the gradient of the line
I WILL GIVE 30 POINTS TO THOSE WHO FILL IN THE BLANK CORRECTLY
can you have black coffee when fasting for blood work