hilariezenobia hilariezenobia
  • 22-03-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate for a 13 ounce box of cereal that costs $3.99

Respuesta :

najeeb0
najeeb0 najeeb0
  • 03-06-2020

Answer:

.31

Step-by-step explanation:

You do 3.99 divided by 13 to get the price of one

Which is the unit price.

Answer Link

Otras preguntas

in a nuclear chain reaction, _____ are used to trugger fission reactions
40 points * can someone help me.????!!! Asap
What does a population possibilities curve represent
Georgia’s counties were organized so that people always lived near
What are the major products when glucose is broken down in glycolysis? NAD+ and FAD ATP and NADH ATP, FADH2, and NADH pyruvic acid and ATP
What minority group was the most affected by the massive migration of midwestern farmer to the southwest
PLEASE HELPPP Which shows the graph of the solution y is less than or equal to -4x + 3
Given the equation −4x + 10 = 2, which order of operations completely solves for x? Divide by −4, then subtract 10 Divide by 2, then subtract 10 Subtract 2,
HELP IMMEDIATLY ILL GIVE BRAINLY FOR SURE PLZ ITS FOR A GRADE ASSSAP!!!!!!!!!!!!! ANSWER BEFORE 3:00 PM TODAY JUNE 21 2018 Question 1(Multiple Choice Worth 5 p
Bones are are hell together at the joints by connective tissue called