Ashlynnpuffer Ashlynnpuffer
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

If 3 oranges cost $1.75, how much
would 20 oranges cost?

Respuesta :

leilaawan28
leilaawan28 leilaawan28
  • 23-03-2020

Answer:

$12

Step-by-step explanation:

1.75/3= 0.6 (1dp)

0.6 x 20 = 12

Answer Link
TheAnimeGirl
TheAnimeGirl TheAnimeGirl
  • 23-03-2020

Hope this will help u....

Ver imagen TheAnimeGirl
Answer Link

Otras preguntas

according to mark bittman how is livestock harming the planet
What is $25.11 divided by 9?
What phrase best describes the character of the young man in the memoir "A Cub Pilot"? a. Nervous and discouraged b. Energetic yet anxious C. Ambitious yet inco
Solve the question: 12y = 132. A. Y = 144 B. Y = 1/11 C. Y = 11/12 D. Y = 11
four times the square root of six hundred twenty five
What is one way to evaluate a television commercial critically?
Dead lifts focus on which muscle region of the body?
Push ups focus on which muscle region of the body?
Which country ruled the United States before we became a nation? Question 2 options: A) Spain B) England C) Turkey
write 1.48 as a mixed number