ap526351 ap526351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

James bought 8 apples for 4.96. What is the price of one apple

Respuesta :

deschisymone deschisymone
  • 23-03-2020

Answer:

$0.62

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

what is rule 1 in a punctuation
A famous person who was defeated seven times while running for political office?
With Supreme Court justices opinion do you most from the courts majority opinion individual citizens or the police
The perimeter of a △ABC equals 12 in. The midpoints of the sides M, N and K are connected consecutively. Find the perimeter of △MNK.
What is some good information of the stamp act 1765
A boat travels 88 miles in 3 hours ( with a constant speed). How far can it travel in 4 hours ( with the same speed)?
Pienso dos preguntas mas que le haria a katia y escribo lo que creo responderia
math help 10 points :0 AHDJSKF ASAP
A=[ 3 2 0 -1] B=[ 2 8 6 3] What is matrix A + matrix B?
Both anaerobic and aerobic respiration use ______ to produce ATP and NADH. In anaerobic respiration, NADH is regenerated to NAD+ by ______, while in aerobic res