shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

what is 37,493 decreased by 8,500
What is the position vector r⃗ (t) as a function of angle θ(t). for later remember that θ(t) is itself a function of time.?
Which of the following is not a clue to a story's theme? 1. What the characters say and do 2. What lessons the characters learn 3. Whether the character faces a
If the denominator of a fraction is a prime number then the decimal form has to be a repeating decimal. is this true?
How would such a development have improved these people chances for survival
Explain how you can use FaceTime blocks to find 1.54+2.37
GEOGRAPHY HELP RIGHTNOW I NEED YOU TO ANSWER ALL OF THEM FOR 15 POINTS AND A BRAINLIEST
The melting point of table salt is 801℃. Is this a physical or chemical property?
If the probability of giving birth to a boy is 0.52 what is the appropriate probability of giving birth to four consecutive boys
how many fourth-graders were at school that Day