korb1551
korb1551 korb1551
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per ounce of a 2-lb 14-oz bag of wild rice being sold for $16.56?

Respuesta :

alexneedshelp2008
alexneedshelp2008 alexneedshelp2008
  • 22-04-2020

Answer:

36 cents for 1 oz of wild rice

Answer Link

Otras preguntas

what is an acidic hydrogen
The Apple ll is a IBM-compatible PC "clone". True or false
Solve this question? 7x - 3x +7 =3 (x - 4)+20
Help ! how do I do this
How can biologists help meet the needs of people who live in hot, dry environments?
distributive simplifiy 8(y+3)
Controls given to one branch of government to limit the power of another Branch are known as
204 thousand of rename the number
Why did settlers pick south carolina as a place to live
FUTA tax is paid A. only weekly. B. by an employee. C. by the employer. D. by both the employee and the employer.