ryanpelage813 ryanpelage813
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Molly bought gas for 11.50 for 4 gallons how much did each gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-04-2020

Answer:

2.875 is the price of each gallon

Step-by-step explanation:

i divided 11.50 by 4, hope it helps!

Answer Link
mousebert
mousebert mousebert
  • 23-04-2020

Answer:

2.875

Step-by-step explanation:

11.5/4=2.875

Answer Link

Otras preguntas

what is a verb im having trouble with this questions
How many solutions exist for the given equation?1/2(x + 12) = 4x - 1Zeroonetwoinfinitely many​
list the following events in correct order.​
Use the drop-down menus to answer the questions. Which literary device is Tan using when she pretends that she is not interested in Robert?
Help me please ASAP (choose the correct answer)
did i get any of these answers right if not what do i have to change
A coach recorded the total time that each of his five cyclists spent training for an upcoming event. Their recorded times, in hours and minutes are shown in the
In which year weare go to mars ?​
lightning thief: What was life like before the Age of The West ;)
What is Freak doing when Max first notices him moving in next door? A. He is yelling at the movers B. He is reading a book on his front step C. He is just sitti