Insherahshahin08
Insherahshahin08 Insherahshahin08
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME ITS DUE TODAY IT A BIG PART OF MY GRADE HELPP you need to compare store A and Store B which one has the lowest price?

PLEASE HELP ME ITS DUE TODAY IT A BIG PART OF MY GRADE HELPP you need to compare store A and Store B which one has the lowest price class=

Respuesta :

xfallendemon
xfallendemon xfallendemon
  • 24-04-2020
Store B has the lowest price.

Store A
2lb = $8.44
1lb = $4.22
0.5lb = $2.11
(1lb + 0.5lb) 4.22 + 2.11 = 6.33

1.5lb = $6.33

Store B
1.5lb = $5.85

Answer Link

Otras preguntas

what kingdom always lives in water
When you eat salt, which organ helps eliminate the salt after digestion?​
Significado de humano​
Jonathan has 3 1/3 yards of fabric. He cuts it into strips to wax his car. Each strip is 5/6 yards long. How many strips of fabric does he have?
Creative writing ABOUT VOLCANO ?
The Holy Land included ___________. a-Jerusalem b-parts of Palestine c-areas where Jesus had lived and taught d-all of the above
An IED is: A. An improvised explosive device. B. An infrared exploration device. C. An infrastructure exploitation device. D. An intelligent electronic device.
Does anyone know what 8th grade workbook are these pages from?
These are incorrect please put the right answer on the blanks\for brainiest:)
solve 5kx+6=7kx for x​