jaelynlovesdance
jaelynlovesdance jaelynlovesdance
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the value of x ?

What is the value of x class=

Respuesta :

1Shy2 1Shy2
  • 24-04-2020

Answer:

4x

Step-by-step explanation:

Answer Link
olivia10tan olivia10tan
  • 24-04-2020

Answer:

Step-by-step explanation:

The total interior angle measure adds up to 360° in a quadrilateral.

15x-10+15x+14+11x+10+9x-4=360

50x+10=360

50x=350

x=7

Answer Link

Otras preguntas

Divide.–5.4÷0.9 = a. –6.0 b. –0.6 c. 0.6 d. 6.0
Genetic drift is best described as the redistribution of the frequency of gene occurrence in a(n) _______. a. population b. organism c. ecosystem d. disaster
A penny weighs about 0.1 oz. how much is a pound of pennies worth
If a cell did not have these parts, it might have difficulty moving around. a. cilia and flagella b. ribosomes and nucleus c. cilia and cytoskeleton d. mito
Simplify the product. (x-4)(x+3) a. x^2-7x-12 b. x^2+x-12 c. x^2-x-12 d. x^2-12x-1
3/5p-4=25 plz... help me
what is the square root of 4/225
What is 83 tenths in lowest term
Nick has $7.00. Bagels cost $0.75 each and a small container of cream cheese costs $1.29. Write an inequality to find the numbers of bagels Nick can buy. Identi
5 pairs of insulated gloves costs 29.45 what is the unit price of the pairs of gloves