palomaperezx3oyunxe
palomaperezx3oyunxe palomaperezx3oyunxe
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

Are my answers right? If not, what are they. Thank you

Are my answers right If not what are they Thank you class=

Respuesta :

brebelfort1
brebelfort1 brebelfort1
  • 26-04-2020

Answer: you're correct

Answer Link
yktvgaby
yktvgaby yktvgaby
  • 26-04-2020
You are right! Keep working hard!
Answer Link

Otras preguntas

Joseph is filling a box with books that weigh 2 pounds each. The most the box can hold is 15 pounds. How many books can Joseph put in the box? Please work it ou
Which of the following is a strong electrolyte when it is mixed with water? (A) HNO₂ (B) KNO₃ (C) C₂H₅OH (D) CH₃COOH (E) NH₃
Use properties to find the sum or product 5x23x2
A 12 ounce bag of birdseed costs $3.12. A 16-ounce bag of birdseed costs $3.84. Which is the better deal. How much money per ounce would you save by buying that
Describe the three parts of a nucleotide and how they are attached to one another.
A 12 ounce bag of birdseed costs $3.12. A 16-ounce bag of birdseed costs $3.84. Which is the better deal. How much money per ounce would you save by buying that
I know how to do equivalent fractions but idk how to do this one
Without parentheses, the expression 8 plus 30 divided by 2 plus 4 equals 27. Rewrite this expression with parentheses so that it equals 13; then 23
how high would a two story building be? what about a 10 story building?what about a 30 story building
What does x < 3 mean and what is the answer to it?