itstyyy188
itstyyy188 itstyyy188
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

Food Lion sold corn at $1.99 for 12-ears. How much is the corn per ear?

Respuesta :

hopethishelps hopethishelps
  • 26-04-2020

Answer:

$0.16

Step-by-step explanation:

1.99/12

.165

$0.16

Answer Link
YanYuan
YanYuan YanYuan
  • 26-04-2020

Answer:

16.58 cents

Step-by-step explanation:

199 ÷ 12 = 16.583

Answer Link

Otras preguntas

Which of he following is an example of a formal assessment tool
Excerpt from Marco Polo Part 1 John H. Haaren When he was about twenty-one Kublai Khan sent him on business to a distant part of China. He did the work and from
We can calculate that E, the amount of euros that has the same value as D U.S dollars, using the equation E=17/20D how many euros have the same amount as 1 U.S
What is the implied message in this example? Household Appllance Ad: Want to make your wife the happiest woman in the world? Forget the diamond ring and the tri
Why were the years 1878-1881 called the Lincoln County War?
The table shows the amount of milk that Wisconsin dairy farms produced from 1937 to 1968. Which model best fits this data?
The US Takes Hawaii world leader or bully
Translate the following paragraph into English, This is in Latin. Primus rex deorum erat Uranus. Urano ex regno expulso, Uranus saturnum, qui erat filius Urani,
Jina finished a race in 6 minutes. How many seconds
A rectangular park is w feet wide. Its length is 25 feet larger than its width. Record using algebra: What is the length of a fence (including the gates) that