amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

which number is a solution of 3m<4m 5?
Suppose a nation's 2010 nominal GDP was $972 billion and the general price index was 90. To make the 2010 GDP comparable with the base year GDP, the 2010 GDP mu
Will the trust still have to pay income tax on the life insurance money it receives?a. trueb. false
Can airlines lose your luggage and actually expect you to have all the receipts over $100 in your lost luggage?a. trueb. false
B. In the following table are demand and cost data for a pure monopolist. Complete the table by filling in the columns for total revenue, marginal revenue, tota
Determine the number of atoms of O in 39.3 moles of Al₂(CO₃)₃.
if 5 moles of a and 3 moles of b are combined what is the limiting reagent? 2A+B-->C​
A pipe delivers water at the rate of 95 gal/min. The rate in ft3/s, is closest to ________. 1) 0.15 2) 0.21 3) 0.17 4) 0.19
When equipment is retired, who notifies the accounting department? 1) Plant manager 2) Human resources department 3) Maintenance department 4) Sales department
ayuda por favor, es para hoy.