eyecandy868
eyecandy868 eyecandy868
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

what is the unit price of a 6 pack soda on sale for 2.99

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-08-2016
It should be at least 50 cents for one can of soda. :)
Answer Link
808bassdrops
808bassdrops 808bassdrops
  • 23-08-2016
so we will do 2.99/6 and we will get .498333333333
Answer Link

Otras preguntas

What is the compound of the way someone will do your hair
Compare and contrast ancient China and ancient Japan.  please help! i need to do an essay on it that is 3-5 paragraphs long.
Volume , mass, and weight can be measured with balances, scales, and ?
Which statement is inconsistent with the concept of isotopes of the same element? a. Isotopes have the same number of protons b. Isotopes have the same atomic n
Volume , mass, and weight can be measured with balances, scales, and ?
Why is technology a challenge to skills management ?How can businesses selling the same goods/services eliminate competition ?
what famous ancient greek mathematician came up with an approximate value of pi by circumscribing and inscribing circles in and around regular polygons?
16x²-81=0 solve the following quadratic equation
Is moss a decomposer?
Is a starfish an arthropod ? Science is so hard! Thanks