YeetyMcEasy
YeetyMcEasy YeetyMcEasy
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

6 cookies cost 36 dollars, what is the price of 1 cookie

Respuesta :

bubuhonono
bubuhonono bubuhonono
  • 21-05-2020

Answer:

1 Cookie = $6

Step-by-step explanation:

6/36 = 1 cookie for $6

Answer Link
Аноним Аноним
  • 21-05-2020

Answer:

6.00 each

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A thin, very light wire is wrapped around a drum that is free to rotate. the free end of the wire is attached to a ball of mass m. the drum has the same mass m.
Ugu and ugc both code for cysteine. a change from ugu to ugc would be what type of mutation? a. frame-shift b. missense c. nonsense d. silent
Which one of the following statements regarding the impact of physical activity on mental health is most accurate? Question 18 options: Physical activity is sho
In the house of representatives, who is second in authority to the speaker of the house? science forums
12 h x $5/h. find the product list the units explain all of your work. please answer and explain every step be clear about it.
The first thing you should do when passing another vehicle is
find the value of X and explanation please
In the 1990s, as nation-states were splitting into smaller nation-states, which characteristics did the new nation-state form around
Many planters used the gang-labor system, in which all field hands __________.
An introduction about jellyfish??