alexisdmcknight2006 alexisdmcknight2006
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

how many pounds of bluebaries can you buy for 13$

Respuesta :

paytonlaisy
paytonlaisy paytonlaisy
  • 26-05-2020

Divide the total amount by the amount per pound to find the number of pounds:

$13.00 / $4.00 per pound = 3.25 pounds

Answer Link

Otras preguntas

At age 45, an elephant grows teeth, each weighing 4 kg. About how many pounds do these teeth weigh? Use the conversion factor 1 kg = 2.2046 lbs. Round to the ne
a chinchilla weighs 2 pounds its weight is 1/8 the weight of a koala write an expression and solve it to show how much the koala weights
What was the Spanish Flu? What were the symptoms? When did it take place?
How many degrees are in 1/3
The socratic method begins with the assumption that _____.
A surfer is moving at a constant velocity of 5.2 m/s north relative to a wave which is pushing him west at a constant velocity of 8.6 m/s toward the beach. The
click on the graph until the graph of a line with undefined slope appearsplease help! picture is above!
While preparing a cell culture aside colony of bacteria into distilled water and stir that up this mixture of water and living cells would best be called? A - a
Oceanic sculptures such as god te ronga and his three sons were carved for religious rituals by specialists called ta’unga, which is also the word for ____.
DON'T DELETE PLEASE TGIS WAS REQUESTED TO POST THIS PLEASE HAVE SOME HEART PEOPLE !WOULD THIS MAKE A good poem or not?