griffinjohnson griffinjohnson
  • 26-05-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math help me please ! :))

6th grade math help me please class=

Respuesta :

TheLazyNobita
TheLazyNobita TheLazyNobita
  • 26-05-2020

Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62

Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)

Answer Link

Otras preguntas

If an organism is composed of only one cell, it ___________. performs all of the functions is specialized does not have any functions cannot survive on its own
what is the maximum mass of glucose (C6H12O6) that can be burned in 10 g of oxygen?
Loftus used her research to prove that __________. A. memories of childhood trauma are usually true B. adults’ memories are concrete and rigid C. children have
what is the maximum mass of glucose (C6H12O6) that can be burned in 10 g of oxygen?
Adam Smiths Wealth of Nations stressed the importance of?
if you wanted to learn more about the genetic material of plant and animal cells, were would you look ? a. in the lysosomes b. in the nucleus c. inside the chlo
eliminate 3x+2y=4 8x-3y=-6
Which geologic period lasted for almost 7/8 of earth’s history? A. the Precambrian time B. the Quaternary Period C. the Carboniferous Period D. the Phaneroz
how do you simplify this ? 8(x - 4) - 6(x - 1) + 9x
When the Nile flooded, what did it leave behind?