signamaeeeeee signamaeeeeee
  • 23-07-2020
  • Mathematics
contestada

6th grade math , help me pleasee

6th grade math help me pleasee class=

Respuesta :

mosfara5478
mosfara5478 mosfara5478
  • 29-07-2020

Answer:

a- grams per cup

b- ounce per week

c- grams per cubic centimeter

d- dollars per gallon

Step-by-step explanation:

divide the quantity by unit or items to find the unit rate

Answer Link

Otras preguntas

Can photosynthesis occur in the dark if plants are warm?
maria bought 1224 cm of ribbon for her art picture at $0.75/m. how much did she pay for ribbon, to the nearest cent?
25 POINTS!! Jeremy made 65% of the free throws he attempted in one basketball season. He made 39 free throws. How many free throws did Jeremy attempt? Show yo
Where does a median drawn from a vertex of a triangle intersect? a. at the vertex of another angle b. at its midpoint on the opposite side c. at its perpendi
How could small pieces of the himelaya form new rock
How far is it from pataliputa to the Khyber pass? 250 miles, 500 miles, 1000 miles or 2000 miles
The President most responsible for obtaining the lands of California, Oregon, and New Mexico for the United States was A) Thomas Jefferson . B) Martin Van Bure
Cual es su ___? es el treinta de septiembre de 1975
What is 2.5% in its simplest form
How do I factor the expression