chisholmt6245
chisholmt6245 chisholmt6245
  • 21-08-2020
  • Mathematics
contestada

I need help on this question, please stop by.

I need help on this question please stop by class=

Respuesta :

snog
snog snog
  • 21-08-2020

Answer:

last option from the left

Step-by-step explanation:

To find the price of one water bottle, we can calculate 6 / 24 because 24 bottles cost $6. Now, to find the price of 10 bottles, we can multiply the price of 1 bottle by 10 so the answer is 6 / 24 * 10.

Answer Link

Otras preguntas

What causes cervical cancer
Which property of a right transformation is exclusive to rotations?
Which statement is directed at readers who disagree with the authors ideas about nature
can you solve this? ;)
"Millions for defense, but not one cent for tribute" was in reference to what? A.) The Americans' revolt against Spain's continued threats of colonization. B.
Benjamin Franklin was practically penniless when he arrived in Philadelphia. _____ He was able to buy some rolls.
All of the following are examples of the importance of a students grade point average except?
What is the length of TW¯¯¯¯¯¯ ?
which of the following was not invented in the early 1900spopsicle microwave frisbeeice cream cone
Which statement is false? The inequality sign always opens up to the larger number. The greater number in an inequality is always above the other number on t