germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

A common characteristic of all living things is that they O breathe air. O walk upright. are made of cells. use sunlight for growth.
Solve the following system by substitution. 23. 2 + 3y = -2 6x + 3y = 18 A (-4, 2) B. (4, -2) C. IMS D. (4, -8)
A newspaper reporter once made a statement using this analogy: If we can put a man on the moon, why can’t we cure the common cold? Is this a strong or weak anal
Answer this fast please ​
Feels like we're on the edge right now I wish that I could say I'm proud I'm sorry that I let you down I let you down All these voices in my head get loud I wis
plz I need help!!! will give brainlyyyyy
A mass of 100 g is tied to the end of an 80.0-cm string and swings in a vertical circle about a fixed center under the influence of gravity. The speed of the ma
what is 9/10 in standard form?
What is the slope of a line perpendicular to the line whose equation is 12x-9y=135
A storage company designs a rectangular box with an open top that has a volume of 220 in3. Each box has a length that is three times its width. Calculate the mi