berenicemontes428
berenicemontes428 berenicemontes428
  • 26-08-2020
  • Mathematics
contestada

I don't know the answer ​

I dont know the answer class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 26-08-2020

Answer: (6/18) represents how 6 pounds (lb) of rice costs $18.

Step-by-step explanation: the x axis is labeled as the amount of rice, so the x value, 6 would correspond to that. same thing for the y axis.

Answer Link

Otras preguntas

What number should be added to -5 to get a sum of 11? 6 16 -6 -16
Economic development is a measure of
Answer the question. Show work Jackie wants to build a fence around her backyard. How many feet of fence will she need?
What does 3n-10=b+4???
Which song exemplifies four-voice Renaissance polyphony, with each voice playing an equally important role? A. "Sing Joyfully" B. "Since Robin Hood" C. "The Cri
-2 3/7 + b = 6 1/7 A. b = 3 5/7 B.b= 4 2/7 C. b = 8 2/7 D. b = 8 4/7
please hurry..! A storage tank holds 235,500 in^3 of a chemical. The chemical is dispensed to completely fill 25 identical cylindrical containers, each with a
Which of the following is most likely to be amorphous? -glass -solid sulfur -solid calcium -gold
is 3/8 greater than 4/10
why might a person need an emergency plan?