Cameronalford
Cameronalford Cameronalford
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of 3 bags for $2.75

Respuesta :

madhatter3145 madhatter3145
  • 21-09-2020

Answer:

8.25 hopes this helps if it's wrong sorry

Answer Link
joshlynx joshlynx
  • 21-09-2020
answer: $0.92

explanation: divide $2.75 by 3 and round your answer.
Answer Link

Otras preguntas

Beth said that the ratio of number of players in any sport to the number of players on a lacrosse team must always be a terminating decimal. Do you agree or dis
The concept of the _______ of distance is illustrated by the fact that as cost increases with distance, interactions between people decrease. A. friction B. fle
how to write 8x18=144 using the distributive property
How does this poster ask Americans to contribute to the war effort? Select one: a. frying rather than roasting food b. recycling cooking byproducts c. building
Mia's cat weighs 13 pounds, 7 ounces. about what is the weight in kilograms?
what is 60% as a fracition in simplest form
The following were advantages possessed by the the Union during the Civil War except: * Industrialized economy.<<< Larger population.Better transportat
Which group of people worked to inform the public about injustices of the Progressive Era?
Anne Frank lived in __________ during the __________.
Which is bigger 40% of 200 or 1/3 of 150