lavendermissing05 lavendermissing05
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 15 cookies costs nine dollars. What is the cost for 1 cookie?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020
9/15
= $0.6
Therefore, the cost of 1 cookie is $0.6
Answer Link
bombhorridsuperman bombhorridsuperman
  • 21-09-2020

9/15 = 0.6 dollar each

please mark as BRAINLIEST

Simply divide to get the value

Answer Link

Otras preguntas

Ed spent 8.5% of his savings on lunch, which cost $5.25. How much did he have in savings before lunch?
which of the following is a physical change? -Burning -Rusting -Freezing -Oxidation
What is a analogy for "Astronomer" ?
In 2009, usain bolt of jamaica set a world record of 9.58s in the 100m dash. what was his average speed?
For the data in the table, does y vary directly with x? If it does, write an equation for the direct variation x y 10 12 15 18 20 24
in a sale, there is twenty-five per cent off all prices. a chair costs £45 in the sale how much was it before the sale
Which conditional statements are definitions? Choose all answers that are correct. (Points : 1) If a polygon is a quadrilateral, then it has an even number of
in a sale, there is twenty-five per cent off all prices. a chair costs £45 in the sale how much was it before the sale
The physical state of a type of matter depends mostly upon how it's ____ are arranged and how they move
The distance around a circular flower bed is 36 feet. Jasper wants to put stakes every 8 inches (2/3 of a foot) around the bed. How many stakes does he need?