jadbak9982 jadbak9982
  • 21-09-2020
  • Mathematics
contestada

60 feet of copper pipe at $1.25 per foot

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 21-09-2020

Answer:

if you bought 60 feet of copper pipe at $1.25 per foot, the total price would be $75

Step-by-step explanation:

since you are buying 60 feet of copper pipe, you would multiply the amount at which it costs per foot. 60×1.25=75

hope this helps!

Answer Link

Otras preguntas

Which event is likely to trigger succession
Who conquered Constantinople in 1453
Who takes his men on a 14 mile march during the Chancellorsville battle
which pronoun correctly completes the sentence My classmates and ____ went to the science museum to see the new exhibit.A.heB.himC.her D.them
How am I supposed to show my work on this problem ?
My aunt ____ a root canal done yesterday because her tooth was rotten. will have has had have
WILL MARK BRAINIEST!! Find the slope of the line that passes through each pair of points. C(7, -3), D(11, -4) R(-2, -3), S(-2, -5) T(-13, 8), U(21, 8) E(5, 2),
There are no personal judgments involved in normative analysis. a. True b. False
The molecular weight of CaCl2 is 110.98 g/mol. In order to make up 500. mL of a 0.500 M solution, you need
I need help because this question confused me