lozanocarmela414 lozanocarmela414
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

DO it for 50 it math please do it it due in 1 hour

DO it for 50 it math please do it it due in 1 hour class=

Respuesta :

eteni1797
eteni1797 eteni1797
  • 22-09-2020

Equation: w×0.6p

Explanation: 4.38 dollars for a 7.30 pound watermelon, you need to divide 4.38 by 7.3 to determine the price for each pound. 4.38÷7.3=0.60. W=the watermelons weight and P= watermelons price per pound.

Answer Link

Otras preguntas

List any 5 prohibited activities during foreign employment.
a large tire manufacturing facility tracks numerous safety indicators and provides frequent safety training. each month, if no incidents or unsafe conditions oc
Help what is the total population of earth
in what european city is la rambla, a famous tree-lined pedestrian street?
can somebody help like rn
What is the meaning of the point shown on this graph? Mysha’s Height A: Mysha was 12 inches tall at age 2 1/2 years B. Mysha was 30 inches tall at age 1 year
What is exponential form for 2x2x2x2x2x2x2
alliterations in beowulf
If you took a balloon of gas and then warmed the balloon in a sunny window, what can now be said about the density of the gas in the balloon
who was the first sitting u.s. president to visit graceland?