s20027443
s20027443 s20027443
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

A box of 21 holiday cards sells for $3.99. What is the unit price per card?
$0.02
$0.19
$3.78
$5.26

Respuesta :

liz4313
liz4313 liz4313
  • 22-09-2020

Answer:

i think its .19 hope it helps

Step-by-step explanation:

Answer Link
savannahamos
savannahamos savannahamos
  • 22-09-2020

Answer:

5.26

Step-by-step explanation:

just add 0.02 0.19 3.78 5.26 the subtract 5.26 and 3.99

Answer Link

Otras preguntas

help please? + show work
who was the crowned king after a period of commonwealth rule in England
How did technology change military strategies during WWII?
Which of the following equations has only one solution? A. x 2 = 9 B. x(x - 1) = 9 C. x 2 - 6x + 9 = 0
Which provides the BEST example of the author's use of hyperbole in "Raymond's Run"?
Best answer will get marked brainliest !!
Ivanna Cabrerra’s insurance policy includes 50/100 bodily injury limits and $50,000 property damage. Her vehicle is in age group B and insurance rating group 13
What best describes why Odysseus gave his wine to the Cyclops?
Help me please I need of help
The 7th grade students at Palm Coast Middle School made some apple pies for a bake sale. The school cafeteria also donated 9 pies toward the effort. All the pie