MariaAguirreRuilova MariaAguirreRuilova
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

3 pizzas for 19.99 how much is for each

Respuesta :

oliviavanslyck oliviavanslyck
  • 22-09-2020
19.99 divided by 3= 6.66 so each pizza is $6.66
Answer Link

Otras preguntas

A(n) _____ is a union in which all members do the same type of work, often using specialized skills and training.
If 75 g of liquid water in a calorimeter changes temperature from 25 degrees C to 75 degrees C how much heat was transferred
On earth a person weights 400newtons what is the mass of the person
The downstream end or snout of a glacier advances over periods of time during which ablation exceeds accumulation. a. True b. False
What problem might an athlete have as a result of chronic use of glucocorticoids to manage pain?
American retailers face intense competition to offer consumer goods at the lowest possible price. While this saves consumers money, what side effect could damag
The sum of the measures of two complementary angles is 90degrees°. if one angle measures 9 degrees9° more than twice the measure of the​ other, find the measure
Please help me (10 pts)
Blood cells are different than nerve cells in how they look and what they do. Why is this, since both of these kinds of cells are found in humans? A. Blood cell
find the 5 arithmetic means between -2 and 16