deannareasor133 deannareasor133
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Eight avocados cost $4.

How much do 16 avocados cost?
How much do 20 avocados cost?
How much do 9 avocados cost?

Respuesta :

mylathibodaux
mylathibodaux mylathibodaux
  • 22-09-2020
16 avocados cost $8
20 avocados cost $10
9 avocados cost $4.5
Answer Link
l3bUV l3bUV
  • 22-09-2020
16 avocados = $8
20 avocados = $10
9 avocados = $4.50
Answer Link

Otras preguntas

HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
the number of feet in the 200 meter race
The Lobbying Disclosure Act of 1995 was aimed at regulating the influence of
What is the speed of a 48 kg dog running across a lawn with 216 J of energy?
Besides the elderly and retired, who can benefit from Social Security
Which president died after giving a speech in the rain?
Which of these is an example of a literal equation? A.3x – 4y B.12 = 9 + 3x C.6 + 30 = 62 D.ax – by = k
In the years just after World War II,the United States attempted to prevent the spread of communism in Europe mainly by A establishing policies of econo
A golfer hits a golf ball with a velocity of 36.0 meters/second at an angle of28.0°. if the hang time of the golf ball is 3.44 seconds, what is the range ofthe
What's the surface area