cxdxyxnx cxdxyxnx
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

the hot dogs cost $ 0.50 what if i buy 12 hot dogs

Respuesta :

ricchad
ricchad ricchad
  • 22-09-2020

Answer:

$6

Step-by-step explanation:

12 x $ 0.50 = $6

Answer Link
kylynn6781
kylynn6781 kylynn6781
  • 22-09-2020

Answer:

6

Step-by-step explanation:

.50 multiplied by 12 equals 6

Answer Link

Otras preguntas

In the sentence "Mary caught a frog," the common noun serves as A. the predicate of the sentence. B. the object of the sentence. C.
Which rule best describes the pattern?3, 9, 27, 81, ___,____,___
Which sound device(s) best describes this passage? PARALLELISM: repeating a grammatical structure or arrangement of words to create a sense of rhythm and moment
What was an immediate result of the Great Leap Forward (1958)? (1) independence of Kenya from Great Britain (2) the breakup of the Soviet Union (3) the relocati
Each kidney contains nephrons that filter the blood and remove waste.
Mr. Tan is 55years old and Tony is 7 yearas old. In how many years' time will mr tan be 4 times as old as Tony? Plzz help it's urgent I don't really know algebr
What are some sentences for the word conceal? Please give a few sentences
How do you write 8/11 as decimal
Chef Romero takes a dozen large eggs from a refrigerator and uses an even number of eggs in a breakfast dish. The function p(e) = 6e gives the number of grams
Thousands dead after surprise attack; U.S. declares war on Japan. A headline like this would have likely been printed in a U.S. newspaper during what war?