lopezkate267 lopezkate267
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Amelia can buy a 12-pack of juice for $3.36. Write a proportion relating the cost to the number of bottles and answer how much would Amelia have to pay for a 18-pack of juice if the ratios are proportional

Respuesta :

yellowman87 yellowman87
  • 22-09-2020

Answer:s

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

which expression is equivalent to 3(6m) + m?
Otto Von Bismarck envisioned a unified Germany that was ruled by A. a monarch. B. a democracy. C. a republic. D. a dictator.
What does each letter in E=MC2 mean?
What does each letter in E=MC2 mean?
What different opinions emerged toward Henry clays compromise of 1850
What does feminism mean?
how can intense vibrations damage the human ear?
If the weather becomes stormy for a short time and then becomes colder which type of front has most likely passed
Owen is fishing from a dock. He starts with the bait 2 feet below the surface of the water. He reels out the bait 19 feet, then reels it back in 7 feet. What is
the directions on a bottle of vinegar say "mix 1 cup of vinegar with 1 gallon of water to make a cleaning solution". the ratio of vinegar to water is 1 to 16. H